– 2020 – | |
Zachary Matthew Aamold |
Isabella J. MacMiller Camarah A. McLean Angel Montelongo Khanh Tran Minh Nguyen Caroline N. Ogden Rachel E. Oney Addie Marie Pederson Natalie Grace Randall Antonio Miguel Saavedra Rita Elizabeth Spellman Bridget T. Tolle Jillian Rose Vandergrift Alisa A. White James Thomas Wyche |
– 2019 – Induction Ceremony Photos | |
Tianna Alexa Anderson
Alexandra Marie Armato
Amanda M. Bernal
Alison P. Boehmer
Kyle L. Breed, Jr.
Hannah Elizabeth Butterfield
Sandra Carrasco-Bueno
Derrick Anthony Draeger
Harris Lynn Drake
Rosemary Beatrix Fasullo
Amelia Grace Hardy
Karla Mariana Herrera Gutierrez
John Carlisle Huggins Joseph Elias Khalaf Katia Alejandra Lopez Leiva Connor B. Luckett |
Keara Delaney Malone
William David McDonough
Cliff Weston Nichols
Shannon Amy Pan
Avery Johnathan Parsons
Jayna V. Patel
Rohan Sai Rereddy
Kaitlyn N. Riley
Nicolas Nasser Rodriguez
Ann Louise Savage
Samuel Alexander Skupin
Benjamin Myer Sloan
Anna Elisabeth Thomas
Joseph E. Vetter
Tiffany Yan Xu
|
Ty Cashion ‘79 (Alumnus) |
|
– 2018 – Induction Ceremony Photos | |
Bethany E. Bundrant Emma Paulina Chalott Barron Ashley E. Chen Joel Edwin Forbis Jiandu Hu Steven Aashish Jacob Kristin Mary McCamy Lauren Sage McCaskill Deric Zane McCurry Rebecca Jane McDonald Kylie A. Menocal Hannah Nicole Myslik Rachael Elizabeth Newsom Nguyen Hoang Phuong Nguyen Shamika Elsa Ninan Kenneth Bailey Page |
Nguyen Hoang Phuong Nguyen Shamika Elsa Ninan Kenneth Bailey Page Mark Nicholas Pernik Shelby Lynn Poe Alexandra Arnett Quinn Audrey Lynne Rose Matthew Thomas Steidle Alexandra Grace Sterken Elisabeth Kathrine Tupper Rebekah Elizabeth Urban Andrea Michelle Velez Marissa Alyse Wilkinson Naomi Francille Wolfe Bonnie R. Worstell |
Deborah Lynn Crombie ’76 (Alumnus) Dr. Marjorie Hass (Honorary) |
|
– 2017 – Induction Ceremony Photos | |
Desiree Denise Coleman Marissa Nicole Collins Brandon Thinh Dang Xuanru “Nina” Ding Marenza L. DiNovo Cassandra Tullier Donovan Matthew R. Donovan Aktan Eminovski Brady Douglas Flanery Ana Pamela Garcia Amy Louise Glazier Dylan Reed Guthrie Ryan Christopher Hood Angela Huang Benjamin Ross Lehrman Minhua Li Emily Kathleen Low Trung “Fred” Quoc Ly |
Ganesh Bala Maniam Shannon Ashlea McKelvie George S Melchor Jr. Alejandro Moran Francisco Edward Neal Tam M. Nguyen Felix Osama Omoruyi Christopher Joseph Patton Jr. Emma Mary Polini Steven Douglas Prinslow Rebecca K. Rogers Jason Jungmin Shin Aimee Lauren Spearman Brittany Michelle Subialdea Virginia Helen Trifiro Kathryn Rose Van Dinh Blair Margaret Whalen |
Dr. Harry Wistrand (Alumnus) |
|
– 2016 – Induction Ceremony Photos | |
Ali Faraaz Ahmed Robert Neil Amaya Joel Hughes Barrett Kaitlyn Adrianna Casmedes Megan Diane Daugherty Sarah Elena Dillabough Carlynn E Fagnant Rachel Victoria Fusselman Rizwan Karim Gangwani Erik Bruce Gentzel Phyllis Marie Goode Austin Reid Holloway Aven Eileen Jackson |
Sara Beth Krusekopf Savanah Sherwood Low Grant Anthony Marcinko Gabrielle Marie Margocs Katrina Renee Nicholas Andrew James O’Connor Alexandra E. Pottorff Madison Richard Ross John Michael Sinclair Emily Carol-Jean Spears Destiny Reagan Tatum Laura M. Van Zant Zhiyun Ye |
C. David Grant (Alumnus) | |
– 2015 – Induction Ceremony Photos | |
Amy Larissa Anderson Andrea Michelle Batchelor Kalli Ann Burdick Christopher Joseph Burke Lysandra YuenLin Chan Timothy Jae Hoon Choi Sarah Ann Davis Bliss Diane Froehlich Evan Francis Harper Sophie Alexandra Higgs Kathryn Ann-Michelle Kennedy Stephanie Michelle Kutler Jeesoo Lee |
Tyler Ming Liang Michaela Fredrika Moden Eric Robert Mong Anjali Muraleedharan Spencer Leonard Nystrom Gautham Prabhakar Sydney Michelle Redding Akshaya Selvamani Quinn Michael Sicking Nika Marie Smernoff Priscilla Olivia Wolfe Brian Y Zhu |
– 2014 – Induction Ceremony Photos | |
Allison Diane Ahlberg Jessica Christine Baker Alexi Nicole Beeson Lauren Taylor Bolinger Anne Elizabeth Booker Zhiwei Cai Caitlin Ann Caswell Brian Vu Clinton Julie Anne Coggins Rebecca Marie Cook Christopher Ryne Cozby Rachel Lynn Crooks John Richard Donor Cody Nash Edwards |
Alexandra Christina England Courtney Davee Goldstein Ashley Nicole Hellman Nick Jordan Inman Kramer Aaron Lindstrom Brooke Christine Melton Madison Rose Messinger Jonathan Michael Quiring Christine Ann Ritchie Jackson Marty Ross Anne Elizabeth Scruggs Madeline Dawn Smith Emily Ryan Stanton |
Michael A Imhoff, Ph.D. (Alumnus) | |
– 2013 – Induction Ceremony Photos | |
Michael Thomas Alford Lauren Brittany Bolden Victoria Anne Briscoe Elise Kidwell Burch Christopher William Byrd Phillip Joseph Cohen Sarah Grace Cravens Kupak Kumar Dhoot Simon W. Frazier Ashton Jennifer Gelat Joseph Morris Goldman Mark Landon Hagge Meagan Nicole Hair Nicole Suzanne Holland Abderrazak Kerfai Jason Gerard Kirkwood Gregory W. Koch Ummekulsoom Ashiqali Lalani Catherine Rose Lark Lauren Elizabeth Levine |
Olivia Latrease Lewis Lucy Li Bethanie Lian Livernois Megan Nicole Luschen Alen Kuzhuppillil Michael Evelyn Rose Mitchell Alexandra Weston Moffett Shruti Nitin Nabar Carina Blaire Parikh Eristeo Jacob Nathaniel Perez Eric Andrew Prinslow Jin Qian Summer Lynn Roberts Carly Samantha Rosemore Rachel Kathryn Sims Jacob Brody Smith Catherine Emily Stodola Ryan Michael Stone Oscar Alexander Tovar Jr. Amanda Kay Wiggins |
Dr. Charles Cameron (Alumnus) | |
– 2012 – Induction Ceremony Photos | |
Summer Nadia Abubaker Nicole Heather Breckling Neema Dad Robert Andrew Davee Christopher Bryan Donovan Benjamin Wallace Elberson Amanda Ruth Eyer Anne-Alise Fritsche Joshua Michel Greilich Astrid Grouls Samiksha Gupta Alicia Michelle Houser Clarissa Leeann Johnson |
Carla Christine Khalaf Allison Christine Lowe Mai Thao Pham Kalyn Mary Rabuse Andrea Lauren Schneider Rija Siddiqui Erin Lynne Slade Marie Jet’aime Stevens Christina Mary Thomas Connie Vuong Tran Courtney Vuong Tran Jessica M Webb Asil Ali Yassine |
John Andersen (Alumnus) Sara Bernice Moseley (Honorary) |
|
– 2011 – Induction Ceremony Photos |
|
Tyler Michael Batey Christiana Annell Bay Kaitlin Rebecca Elledge Kenan Andrew Ince Alisha L. Kannarr Casey May Karnes Adam Scott Kiehl Leslie Catherine Leonard Raquel Graboschii Lima Jason Guyssan Lin Priscilla C. Lo Nicholas Keith Low MacKenzie Suzanne Lund Sean Yu McGill |
Aushianna Nadri Sam H. Oats Dhruv Nishith Patel John Riddle Rauschuber Genny E. Richard Kristen Marie Ruhnke Alyssa Leigh Sandersen Willoughby Caitlin Smith Clayton Alexander Sublett Erin Elizabeth Sweeney Matthew Lawrence Varvir Allen Sijun Wang Katherine McFarlane Wilshusen Carlee Young Young |
Bruce Ebanks (Alumnus) | |
2010 – | |
Nicholas D. Ammon Claire M. Balani Robert A. Black Jessica A. Bufford Christine M. Caldwell Sarah F. Campion Michael A. Carlson Yueyue Fan Jai C. Gandhi Rebecca T. Halsey Joseph H. McMordie Brandan J. Montminy Ann K. Nelson Trisha J. Patel |
Kathryn M. Peterson Marie A. Pfarr Zachary R. Price Tsing Ching Pun Hao-Yu Ren Layne C. Rylander Elizabeth A. Schroede Victoria L. Sheppard Anna L. Shields Leslie A. Slade Meghan B. Smith Genevieve L. Walker Emily S. Webb Christina M. Wright |
Carmen Tafolla (Alumna) | |
– 2009 – | |
Mason R. Anders Jessica M. Antonelli Robert K. Archer Holly B. Boerner James D. Coley Sasha M. Dessy Russell E. Fetzer Maegan A. Fitzgerald Frida Fuglesang Meredith L. Gross Justin D. Harris Matthew S. Holzgrafe Keaton S. Hoppe Julie A. Jones Lloyd M. Jones Jaisy A. Joseph |
Emily K. Kennedy Keatan A. King Kassie R. Lee Justin S. Light Hillary R. Luckett LeAnne V. Nguyen Rathna R. Nuti Cherie E. Oertel Nikunj A. Rana Shushan R. Rana Amanda M. Rehling Erin M. Remillard Yanbing Tan Swapna M. Thomas Sarah G. White |
Dr. Michael Broyles (Alumnus) | |
– 2008 – | |
Tamir D. Anver Daniel E. Arbiter Kristen M. Bagnall Louisa L. Bell Linsey I. Betts Kevin L. Birkel Caroline J. Broermann Lindsay K. Brown Phillip C. Cartwright Danielle M. Clements Kathleen F. Cluchey Robert L. Dullnig Laura E. Echols Laura E. Ellington Mark P. Hamilton Laura E. Hartmann Jesse A. Hausler Christine L. Hosek |
Andrea A. Keith Drew P. Kelly Rebecca M. Lake Anne M. Laski Melanie R. Mason Nicole J. Moore Tessa S. Neighbors Julia L. Pfeffer Alan W. Radke Nicole M. Ruano Elisabeth M. Shaw-Meadow Cicily L. Smith Haley E. Smith Patricia S. Stone Szende A. Szabo Jesse L. Travis Leah E. Wolf Tracy Wright |
Charles Fred Alford (Alumnus) | |
– 2007 – | |
James Austin Barton Audrey Phyllis Burnett Lilian Gyde Cates Amanda Ruth Coleman Justin Edward Coppedge Ngoc Duy Dao Nathan Bradley Drake Mari Elise Ewing Gillian Parks Grissom Nicole Marie Hagenbuch Benjamin A. Hamid-Khani Lindsay Marie Hinkle Amber Michelle Hughlett Polly O’Byrne Hyde Julia Lynn Kilgore Kristina Sara Kwass |
Monica Jacqueline Mitcham Peter G. Odom Martha Ellen Pierce John Francis Pruit Kristin Nicole Saboe David James Savage Sheena Leah Scharff Katherine Bowen Scofield Pamela Beth Sieja Christin Anne Stinson Brandon Richard Torrance Erin Elizabeth Trickett Katie Louise Turek Jonathan Pierce Walgama John Mark Wiginton |
Daniel Breazeale (Alumnus) | |
– 2006 – | |
Alicia Alexander Angle Kristina Ann Bodensteiner Kayla Marie Carpenter Katie Akiko Daitoku Zeeshan Ashraf Danawala Susan Katherine Deeds Christine Marie Denison Matthew Gregory Durham Matthew David Ellington Krista Kay Fisher Stephen Harold Fleischer Carly Fenwick Hale, Jennifer Eleen Hauge Elizabeth Ruth Hoffman Julia Rebecca Holmer Matthew Steven Jaremski Cathleen Gail Jones Jeremy Caleb Kinser |
Lyndsey Joy Kramp Andrea Christine Leonard Janica Liz Leung Megan Elizabeth McRee Sara Calvert Mitchell Nicole Christiane Mittenfelner David Jonathan Morris Hilary Ann Page Nima S. Patel Carl Andrew Phifer Catherine Colbath Phillips Meggin Elaine Rutherford Abagail Marie Shaddox Ashley Anna Snyder Nicholas Robert Theis Carrie Lynn Tibbals Cheryl Lynn Uttley Ross Evan Worden |
Elaine Mangelsdorf Hull (Alumna) | |
– 2005 – | |
Melissa Kay Albers Erin Ruth Anderson Marcy Louise Burr Barry Landon Cope Brian Christopher Dees Vy Khanh Do Rachel Margaret Friedman Elizabeth Emily Gardner Ian Derek Giles Sarah Elizabeth Horsch Velvet Leverne Jones Heather Christine Klingbeil Jacob Matthew Kolman |
Erin Jennings Light Tiffany Anne Lo Abhilasha Jayantilal Patel Preenu Agnes Percywell Shyla Christine Ray Alison L. Rolf Briana Dore Sacco Allison Christina Schmitz Jean Lam Sheng Ashwini Shridhar Allison Leigh Stephens Phuong Minh Truong Gregory Michael Wohead |
David R. Dowty, Ph.D. (Alumnus) | |
– 2004 – | |
Jonathan Henry Capelle Tanishia Desha Choice Cynthia Leigh Dubre Sarah Lynn Fisher Sarah Elizabeth Gibb Sara Anne Giddings Kara Michelle Janasak Erika Suzanne Johnson Leah Kay Johnson Melissa Beth Johnston Shannon Denise Jones Ashley Aarti Joshi Jerry Peter Kalangara Michele Jean Kennerly |
Amit Hari Masand Rachelle Elizabeth Mechenbier James Michael Mitchell Rebecca Leah Napier Sara Elizabeth Pollard Daniel Joseph Pucul Syed Abdul Sarmast Brad Joseph Silver Sameer Kumar Singh Alexis Charmelle Taylor Robin Christine Tippett Nicole Monique Tryling Megan Elizabeth Varvir Coe Brian Andrew Watkins |
R. Pat Bucy (Alumnus) | |
– 2003 – | |
Amy V’Ann Abell Cristina Beatrice Bartis Andrew Price Brill Melanie Fawn Close Delynn Nicole Davidson Megan Rae Durham Melissa Rose Fontenot Andrea Denise Fryrear Rebecca Jean Haman Jamie Kaye Hitchens Anne Minor Jernberg Andrea Jayne Lerner Danielle Max Leung Alexi Michael Mantas |
Ann Crews Melton Julie Hoa Nguyen Lindy Kaye Olsen Jon Charles Peterson Jennifer Marlene Randles Catherine Elizabeth Richards Staci Lynn Robinson Christopher Alan Stallsworth Anthony Robert Swift Crystal Danielle Teague Teena Catherine Thomas David Dara Toung Britton Ashley Travis Melissa Leigh Ward |
Malcolm McCollum Feeley (Alumnus) Felicity Ann Nussbaum (Alumna) |
|
– 2002 – | |
Lindsey Nicole Ankele Chad Ryan Bailey Lydia Nan Bean Lieu Ngoc Chau Silpa Dhoma Michael Jacob Entzminger Ann Christine Fisher Gabrielle Rene Fluent Laura Suzanne Gibb Erin Frankie Gopffarth Christopher James Griffin Sally Anna Griffin Emily Elaine Hyatt Paula K. Jonse Jennifer Marie Jordan |
Alison Frances MacManus Robert Kenneth McCormack Sara Nikravan Ella Thokozane Nkhoma Dilini Sulochana Pinnaduwage Teena Marie Ramos Stephanie Kathryn Ray Veronica Anne Roper Brock Adam Rustin Travis Thomas Sheets Melody Kathryn Smith Kissi Rosabel Torres Danielle Jean Wells Laura Elizabeth Zielewski |
Roderick M. Stewart (Alumnus) John D. Moseley (Honorary) |
|
– 2001 – | |
Joseph Aaron Allison Katharine Battaia Leslie Hollis Bethell J’Lee Wyatt Bumpus Darla Anne Cason Cara Lea Chrimes Hope Elisabeth Fulmer Amaryllis Maria Elpida Hays Valerie Ann Henderson Candace Jayne Hicks Ty Andrew Hinze Natalya Kaliazine Rachel Marie MacRae Natalie Jane McNeal |
Leigh Claiborn Mahaffey Martin Borislavov Mitev Lakshmi Prabhakaran Nair John Davoud Nassiri Matthew Frank Nevitt Roy Edward Renfro Judson Dwayne Richardson Monica Rajesh Shah Kathryn Louise Sheridan Laura Susan Spear Gabrielle Marie Stanco Meghan Rebecca Wasson Leslie Ann Woerner |
Charter Members: | |
Ronald David Baker II Joanna R. Bartow George Minor Diggs Martin Emil Fuller Max Grober Mark Ronald Hébert Michelle Helfrich Cecil Isaac |
James Franklin Johnson David W. Jordan Karen Hancock Nelson Thomas Wheeler Nuckols Roger S. Platizky Shelly Elisabeth Reid Francine Gail Trester Shelton Lee Williams |
Foundation Members: William Hamilton Moore III William Dewey Narramore, Jr. |